Pieejami podkasti par mentālo labsajūtu mazajos un vidējos uzņēmumos
2024. gada 21. februārī
Pieejamas vairākas sērijas, kurās aptaujāti eksperti un/vai mazo un vidējo uzņēmumu īpašnieki no dažādām projektā iesaistītajām valstīm. Apspriesti un sniegti ieteikumi par to, kā atpazīt pazīmes, kas saistītas garīgās veselības stāvokļa izmaiņām un ko tie varētu darīt, lai reaģētu vai tās novērstu.
Podkāstu sērijas var noskatīties šeit: https://www.youtube.com/@mentalhealth4work
Intervija ar RSU Darba drošība sinstitīta direktoru Ivaru Vanadziņu pieejama šeit.
Visas epizodes oriģinālajās valodās ar titriem latviešu valodā pieejamas šeit:
- Mental Health in SMEs – Ep. 1: Mental health and small business Mental Health in SMEs – Ep. 1: Mental health and small business (youtube.com)
- Mental Health in SMEs – Ep. 2: Signs of stress in personal life Mental Health in SMEs – Ep. 2: Signs of stress in personal life (youtube.com)
- Mental Health in SMEs – Ep. 3: At work signs Mental Health in SMEs – Ep. 3: At work signs (youtube.com)
- Mentālā veselība. 4. epizode, 1. daļa. "Esi aktīvs" Mentālā veselība. 4. epizode, 1. daļa. "Esi aktīvs" (youtube.com)
- Mentālā veselība. 4. epizode, 2. daļa. "Fiziskā forma" Mentālā veselība. 4. epizode, 2. daļa. "Fiziskā forma" (youtube.com)
- Mental Health in SMEs – Ep. 5: Stay mentally fit Mental Health in SMEs – Ep. 5: Stay mentally fit (youtube.com)
- Mental Health in SMEs – Ep. 6: Looking for support Mental Health in SMEs – Ep. 6: Looking for support (youtube.com)
- Mental Health in SMEs – Ep. 7: Networking Mental Health in SMEs – Ep. 7: Networking (youtube.com)
- Mental Health in SMEs – Ep. 8: Tips for a mentally healthy workplace Mental Health in SMEs – Ep. 8: Tips for a mentally healthy workplace (youtube.com)
Projekts “WELL@SME: Mentālā labklājība mazajos un vidējos uzņēmumos” fokusējas uz mazo un vidējo uzņēmumu darbinieku, īpašnieku un vadītāju specifiskajām vajadzībām, izstrādājot un pielāgojot resursus, rīkus un stratēģijas, lai novērstu ar darbu saistītu stresu un samazinātu darba vides negatīvo ietekmi uz mentālo veselību.
Projekta mērķis ir apkopot un radīt piemērotus mācību materiālus, kas spētu veicināt pozitīvu mentālo veselību darbavietā un būtu pielāgoti mazo un vidējo uzņēmumu īpašnieku un darbinieku specifiskajām mācību vajadzībām. Projektā tiks integrēti gan digitālie, gan kombinēti apmācību rīki, tādējādi atbalstot arī digitālo prasmju nostiprināšanu/apgūšanu izglītojamo vidū.
Projektu finansē Eiropas Savienības programma Erasmus+ (ID KA220-ADU-9AAA209B) un to īsteno Danish Committee for Health Education (Dānija) – projekta koordinatori, sadarbojoties ar Anziani E Non Solo Societa Cooperativa Sociale (Itālija); K.S.D.E.O. EDRA (Grieķija); European Health Futures Forum (Īrija); Rightchallenge – Associação (Portugāle); Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūts (Latvija); EUROPEAN NETWORK OF ACTIVE LIVING FOR MENTAL HEALTH (Beļģija); MIELI Suomen Mielenterveys ry (Somija).