Strādā vesels

Kampaņas "Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā" atklāšana

Datums: 2016. gada 14. aprīlis Laiks: 11:00
Vieta: Rīga

Nākamās desmitgades noslēgumā trešdaļa Eiropas strādājošo būs vecāki par 50 gadiem

 

Līdz 2030. gadam Eiropas Savienībā iedzīvotāju īpatsvars vecuma grupā no 55 līdz 64 gadiem palielināsies par aptuveni 16,2%, kā rezultātā Eiropas un arī Latvijas darbaspēks būs vecāks nekā jebkad iepriekš. Aptuveni trešā daļa no visiem strādājošajiem būs vecumā virs 50 gadiem, tādēļ šai grupai būs būtiska nozīme uzņēmumu funkcionēšanas un līdz ar to valsts ekonomiskās izaugsmes nodrošināšanā.

Lai strādājošie saglabātu darba spējas līdz pensijas vecumam, par viņu veselību, darba vides drošību un kvalifikācijas celšanu jāgādā jau kopš pirmajām darba dienām. Kā uzņēmumiem vislabāk parūpēties par saviem darbiniekiem? Kā palīdzēt viņiem saglabāt darbaspējas ilgtermiņā?

Eiropas Savienības informatīvās kampaņas «Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā» atklāšanas pasākums, kurā par ilgtspējīgas darba vides programmas ieguvumiem pieredzē dalīsies uzņēmums Rimi Latvia, kam rūpes par darbinieku darbaspējas saglabāšanu ir neatņemama darbības sastāvdaļa notiks ceturtdien, 14.aprīlī plkst. 11.00 tirdzniecības centra Spice hipermārketā Rimi Lielirbes ielā 29. Iekļūšana pa E ieeju.

Pasākumā piedalīsies:

  • Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš;
  • Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis;
  • Rimi Latvia personāla vadītāja Līga Stabulniece.

Rimi Latvia personāla vadītāja Līga Stabulniece atklāj, ka iespēja strādāt drošā un veselīgā vidē daudziem cilvēkiem ir pamats gan finansiālai, gan emocionālai un garīgai dzīves drošībai: «Rimi Latvia nodarbina cilvēkus vecumā no 18 līdz pat 70 un vairāk gadiem. Strādājot ar tik dažādu vecuma grupu darbiniekiem, esam guvuši neskaitāmas atziņas un plašas zināšanas, kā veiksmīgi apvienot jaunības entuziasmu ar ilggadēju pieredzi un zināšanām. Mēs apzināmies ilgtermiņa attiecību nozīmi un savu kā darba devēja atbildību darbinieku priekšā, jo darba devējs sniedz ne tikai iespēju nopelnīt, bet arī veicina stabilitāti, drošības sajūtu un piederību. Vienmēr esam gatavi dalīties savā pieredzē, lai iedrošinātu un iedvesmotu arī citus darba devējus».

Informatīvā kampaņa «Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā» visā Eiropā sāksies vienlaikus – 14.aprīlī – un norisināsies divus gadus. Tās laikā uzņēmumi tiks informēti par ilgtspējīgu darbavietu atbalsta programmām un iepazīstināti ar citu uzņēmumu pozitīvajiem piemēriem un ieguvumiem. Latvijā kampaņu īsteno Valsts darba inspekcija.

Par EU-OSHA

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra (EU-OSHA) palīdz veidot Eiropas darba vidi drošāku, veselībai nekaitīgāku un ražīgāku. Aģentūra veic pētījumus, izstrādā un izplata uzticamu, līdzsvarotu un objektīvu informāciju par darba drošību un veselības aizsardzību, kā arī organizē informatīvas Eiropas līmeņa kampaņas. Aģentūra, ko Eiropas Savienība izveidoja 1994. gadā ar mītni Bilbao, Spānijā, apvieno pārstāvjus no Eiropas Komisijas, dalībvalstu valdībām, darba devēju un darbinieku organizācijām, kā arī vadošos ekspertus no 28 ES dalībvalstīm un arī ārpus tām.

Vairāk par kampaņu: https://www.healthy-workplaces.eu/all-ages-splash-page/

Lasīt vairāk