Strādā vesels

Seminārs "OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai" - PIETEIKŠANĀS PĀRTRAUKTA

Datums: 2015. gada 20. oktobris Laiks: 10:00
Vieta: Biznesa augstskolā “Turība“, Graudu ielā 68, Rīgā, A405 datorklasēPielikums: Lejupielādēt (PDF) Prezentācijas: Atvērt

OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai

 

Darba vides riska novērtēšana katram darba devējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā. Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem. Šobrīd ir izstrādāti četri rīki – darbam birojā, izglītības iestādēm, veikaliem un lauksaimniecības uzņēmumiem.

 

Šis rīks ir paredzēts, lai darba devējs bez īpašām priekšzināšanām darba aizsardzībā varētu atpazīt savā birojā esošos darba vides faktorus, un novērtēt, cik liels ir risks, ka nodarbinātie cietīs vai saslims darba vietā. Ar rīka palīdzību iespējams noteikt veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

 

Rīks ir pieejams interneta vietnē http://www.vdi.gov.lv/lv/OiRA/

Praktiska prezentācija par rīka lietošanu:

http://www.slideshare.net/Valsts_darba_inspekcija/oira-interaktivs-rks-darba-vides-riska-novrtanai 

 

Mērķauditorija – attiecīgās nozares darba devēji, izglītības iestāžu darbinieki

Semināra formāts – īsa prezentācija un praktiska darbošanās ar rīku.

Nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes – pamatlīmeņa datorprasmes (ja protat lietot sociālos tīklus, piemēram, draugiem.lv, problēmu nebūs!).

Lasīt vairāk