Strādā vesels

Topošie otorinolaringologi īpašās lekcijās izglīto skolotājus

2016. gada 13. aprīlī

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes LOR pulciņa ietvaros dr. Dina Sumeraga (ORL klīnikas vadītājs, P. Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca) uzraudzībā šajā pavasarī 13 studenti organizē informatīvas lekcijas ar mērķi izglītot skolotājus un iepazīstināt viņus ar balss veidošanās procesu, biežākajām slimībām un vēlamo profilaksi, ņemot vērā skolotāju balss pārslodzi, pildot savus darba pienākumus ikdienā.

Uzaicinājumam noklausīties bezmaksas lekciju atsaukušās 14 vispārējās izglītības iestādes Rīgā, bet tuvākajā laikā plānota arī izbraukuma lekcija Rēzeknē, kas tiek rīkota arī ar mērķi veicināt diskusijas un klausītāju mijiedarbību sarunā, studentiem klātienē atbildot uz pedagogus interesējošiem jautājumiem.

Ik gadu 16. aprīlī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā balss diena, kurā tiek vērsta sabiedrības – īpaši LOR speciālistu (otorinolaringologu), fonopēdu, logopēdu un mūziķu – uzmanība balss nozīmei cilvēka ikdienas dzīvē.

Projekta īstenotāji vēlas pievērst sabiedrības uzmanību balss skanējuma izmaiņām, piesmakumam un atgādināt, ka, balss aizsmakumam nemazinoties divu nedēļu laikā, ir nepieciešama LOR speciālista konsultācija! Balss problēmas ir jāvērtē individuāli, bet bieži vien tās var novērst ar nelielu dzīvesveida korekciju. Ņemot vērā, ka balss orgānu veido balss muskulis, tad līdzīgi kā pirms sporta nodarbības, arī balss iesildīšana pirms ilgstošas slodzes (piemēram, runāšanas) ir augsti rekomendējama.

Projekta īstenošanā sakām paldies visiem iesaistītajiem – studentiem Andai Rēderei, Evitai Cimdiņai, Andai Arbidānei, Aleksandrai Šilovai, Unai Bladiko, Ravitai Gailānei, Jūlijai Ivanovai, Ievai Grīnbergai, Janai Kraķei, Anetei Gustai, Danai Mičulei, Edgaram Bobrovam, Alisei Adovičai, kā arī projekta mentoram, ORL klīnikas vadītājam dr. Dinam Sumeragam.

Vairāk par Starptautisko balss dienu iespējams uzzināt interneta vietnē http://world-voice-day.org/.