Strādā vesels

Strādājošos informēs par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīgu dzīvesveidu

2018. gada 12. septembrī

Ar šī gada septembri Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Latvijas uzņēmumos atsāk organizēt seminārus par onkoloģisko slimību agrīnu diagnostiku un veselīga dzīvesveida pamatprincipiem. Semināru mērķis ir aicināt iedzīvotājus aktīvāk rūpēties par savu veselību un uzlabot dzīves kvalitāti.

Kopumā līdz gada beigām visā Latvijā tiks īstenoti 25 semināri, uzrunājot vismaz 400 interesentus darbspējas vecumā. Primāri semināri tiks īstenoti uzņēmumos, kas atrodas Latvijas Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā.

Latvijā mirstība no ļaundabīgiem audzējiem ir otrs biežākais nāves cēlonis pēc sirds un asinsvadu slimībām, kas liecina, ka sabiedrībā ir jāveicina lielāka izpratne par profilakses pasākumiem. Mirstību no onkoloģiskajām slimībām var būtiski samazināt, veicot profilaktiskās pārbaudes un piedaloties valsts organizētajās skrīninga programmās, tādejādi laikus atklājot pirmsvēža saslimšanas un audzējus agrīnā stadijā un veiksmīgi tos ārstējot.

Lai mazinātu ļaundabīga audzēja attīstības risku, ir ne vien jāveic savlaicīgas un regulāras profilaktiskās pārbaudes, bet arī jāievēro veselīga dzīvesveida pamatprincipi - pievēršot uzmanību saviem ēšanas paradumiem, miega režīmam, piepildot ikdienu ar fiziskām aktivitātēm, uzturot balansu starp dzīvi un darbu, neļaujot stresam pārņemt ikdienu un citi paradumi, kas var atstāt būtisku ietekmi uz cilvēka kopējo veselības stāvokli.

Semināros dalībniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par veselīga dzīvesveida pamatprincipiem un to nozīmi arī darba vidē. Tāpat auditoriju plānots iepazīstināt ar onkoloģisko saslimšanu riska faktoriem, profilaktiskajām pārbaudēm, skrīninga programmām, kā arī onkoloģisko slimību ārstēšanas metodēm un atbalsta iespējām.

Seminārus uzņēmumos īstenos veselības centra "Vivendi" ģimenes ārste ar pieredzi arī lekciju lasīšanā Lāsma Četverga.