Strādā vesels

Piesakieties! Atbalsts uzņēmumiem līdz 10000 eiro bīstamo ķīmisko vielu aizvietošanai

2016. gada 20. oktobrī

Aicinām mazos un vidējos uzņēmumus, kuri savā ikdienas darbā izmanto bīstamās vielas, pieteikties un iegūt līdz pat 10 tūkst. eiro atbalstu šo ķimikāliju aizvietošanai.

Tā kā tuvākajā laikā vairāku bīstamo vielu izmantošana tiks ierobežota vai aizliegta, jūsu uzņēmumam ir iespēja būt soli priekšā konkurentiem un parūpēties par savu darbinieku, pircēju veselību un vides aizsardzību, kā arī jau laikus atbilst likumu prasībām, kas pavisam drīz tiks ieviestas.

Atbalsta ietvaros uzņēmumi varēs saņemt starptautiskas ekspertu komandas konsultācijas un uzņēmumā izmantoto ķīmisko vielu inventarizāciju. Tāpat tiks izstrādāts bīstamo vielu aizvietošanas plāns. Nepieciešamības gadījumā var tikt veikta arī drošāku alternatīvu testēšana un neliela apjoma bīstamo vielu aizvietošana.

Aizvietojot bīstamās vielas, uzņēmumiem būs:

  • mazākas bīstamo atkritumu apsaimniekošanas izmaksas;
  • vienkāršāka ķīmisko vielu uzskaite;
  • vienkāršotas darba drošības prasības;
  • produktus varēs pozicionēt tirgū kā patērētāju veselībai un videi nekaitīgākus;
  • atbilstība likuma prasībām, kas stāsies spēkā tuvākajā nākotnē.

Jāuzsver, ka bīstamās vielas izmanto ne tikai uzņēmumi, kas ražo ķimikālijas vai ar tām apgādā citus uzņēmumus. Ar tām saskaras arī importētāji, kuri no valstīm, kas ir ārpus Eiropas Ekonomikas zonas, ieved dažādas preces, piemēram, plastmasas izstrādājumus, apģērbus, mēbeles. Tāpat vairums uzņēmumu izmanto bīstamās vielas ikdienas darbā, piemēram, pārtikas rūpniecībā virsmu dezinfekcijai vai iepakojuma materiālos, kosmētikas ražošanā kā piedevas, kokapstrādē kokmateriālu apstrādei, poligrāfijā - krāsās. 

Lai vairāk uzzinātu par iespējām un pieteiktos atbalsta saņemšanai:
ZVANIET!
Baltijas Vides foruma vides ekspertam Valteram Toropovam, tālrunis: 67357546
SŪTIET E-PASTU!
Ieslēdz javascriptu, lai apskatītu adresi. ar nosaukumu “Fit for REACH”, sniedzot savu kontaktinformāciju