Strādā vesels

Pēc darbinieka nāves prokuratūra uzrāda apsūdzību celtniecības uzņēmuma valdes loceklei

2016. gada 8. jūnijā

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta kāda celtniecības uzņēmuma valdes locekle par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, kas izraisīja darbinieka nāvi darba vietā, aģentūru BNS informēja Ģenerālprokuratūrā.

Pie kriminālatbildības saukta kāda celtniecības uzņēmuma valdes locekle par to, ka viņa pārkāpa darba aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu prasības, būdama persona, kas atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, kas 2014. gada augustā izraisīja celtņa operatora nāvi darba vietā.

Saskaņā ar apsūdzību uzņēmuma valdes locekle kā persona, kura ir atbildīga par darba aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, nenosūtīja savu darbinieku uz ārpuskārtas obligāto veselības pārbaudi. Valdības noteikumi paredz, ka uz veselības pārbaudi nosūta nodarbinātos papildu veselības pārbaudes veikšanai, ja mainās veselībai kaitīgie darba vides faktori vai īpašie apstākļi.

Apsūdzētās personas rīcība konkrētajā gadījumā bija cēloniskā sakarā ar celtņa operatora nāves iestāšanos darba vietā, veicot rekonstrukcijas darbus kādā Rīgas viesnīcā.

Tāpat saskaņā ar apsūdzību uzņēmuma valdes locekles darbībās tika konstatēti vairāku citu Ministru kabineta noteikumu pārkāpumi.

Apsūdzētā persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 146. panta otrās daļas.

Krimināllieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.