Strādā vesels

Latvijā aizvien vairāk rūpējas par cilvēku iespējām sportot darbavietā

2017. gada 25. jūlijā

Vienpadsmit Latvijas darba devēji izvirzījuši savu uzņēmumu vai iestādi kā pretendentu Eiropas Sporta izcilības balvai kategorijā #BeActive Darba vietas izcilības balva 2017 – informē Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

#BeActive Darba vietas izcilības balva 2017 (#BeActive Workplace Award 2017) tiks pasniegta uzņēmumam vai iestādei, kas veicina un atbalsta strādājošo fizisko aktivitāti, izveidojot mērķtiecīgas, ilgtspējīgas un daudzpusīgas programmas darbinieku kustīgumam. Šajā kategorijā Latvijas Sporta federāciju padome saņēmusi pieteikumus no
uzņēmumiem:

 • “EUROLCDS LTD”,
 • VAS “Latvijas Loto”,
 • “Coca-Cola HBC Latvia”,
 • “Latvijas Nacionālā bibliotēka”,
 • AS “Sadales tīkli”,
 • “Starptautiskā Lidosta “Rīga””,
 • SIA “Tieto Latvia”,
 • SIA “Ventspils Nafta” termināls,”
 • SIA “Latvija Mobilais Telefons”,
 • SIA ”Sportland”,
 • Ķekavas novada pašvaldības.

#BeActive vēstnesis un Eiropas Sporta izcilības balvas #BeActive Local Hero Award 2016 balvas ieguvējs,Ghetto Games līderis Raimonds Elbakjans vērtē saņemtos pieteikumus: ”Priecājos, Latvijā sports un dažādas aktīva dzīvesveida iniciatīvas radošā veidā kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu arī uzņēmumu un iestāžu vidē. Nav nekā labāka par regulārām fiziskām aktivitātēm, lai uzlabotu strādājošo darba efektivitāti, atmosfēru, kā arī darba vidi kopumā.”

Latvijas Sporta federāciju padome aicina ikvienu iepazīties sīkāk ar uzņēmumu īstenotajām sportiskajām iniciatīvām un dot savu vērtējumu, tādējādi arī palīdzot noteikt labākos, kas tiks izvirzīti cīņai par galveno balvu Eiropā. Ikviens ir aicināts nobalsot par savu favorītu Latvijas Sporta federāciju padomes sociālo tīklu vietnē facebook.com/lsfp.lv, balsot būs iespējams līdz 28. jūlija plkst.13.00.

#BeActive izcilības balva (#BeActive Awards) ir Eiropas Komisijas Eiropas Sporta nedēļas ietvaros izveidota balva, kas tiek pasniegta trijās kategorijās – lai īpaši godinātu personības, izglītības iestādes un iestādes vai uzņēmumus visā Eiropā, kas savā darbībā veicina nodarbošanos ar sportu un fiziskām aktivitātēm. No katras valsts Balvai kopumā atļauts izvirzīt līdz trim pretendentiem. Darbavietu, kuru Latvijas Sporta federāciju padome virzīs Eiropas Komisijas Sporta izcilības balvas konkursam, paziņos 31. jūlijā.

Eiropas Komisija no visu valstu saņemtajiem pieteikumiem izvēlēsies trīs finālistus, kuri dosies uz #BeActive Izcilības Balvas apbalvošanas ceremoniju Marseļā, Francijā, kas norisināsies 2017. gada 11. oktobrī. Savukārt uzvarētājs katrā no kategorijām balvā saņems 5000 EUR, trofeju un iespēju izveidot video klipu, kas palīdzēs popularizēt īstenotās veselīgu dzīvesveidu veicinošās iniciatīvas.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti un tā norisināsies no 23. -30. septembrim.