Strādā vesels

Jauniešus informēs par mūsdienīgu darba aizsardzības līdzekļu lietošanu

2015. gada 22. aprīlī

Lai novērstu daudzos nelaimes gadījumus darbā jauniešu vidū un vērstu jauno darbinieku uzmanību uz darba aizsardzības problemātiku, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS), Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC) un profesionālo darba aizsarglīdzekļu izplatītājs SIA “GRIF” atklās pilotprojektu profesionālās izglītības iestādēs “Esi Drošs – Esi Foršs!”.

Svinīga projekta atklāšana notiks 30.aprīlī plkst. 12.00 Rīgas Valsts tehnikumā, piedaloties tehnikuma, Valsts darba inspekcijas (VDI), GRIF, LBAS un MASOC vadībai.

Šogad darba drošības tematikai ir pievērsta īpaša uzmanība, arī Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā. Pēc VDI operatīvajiem datiem 2014.gadā vairāk nekā 60% negadījumu darbavietās notikuši ar jaunajiem darba ņēmējiem, kuru darba pieredze nepārsniedz trīs gadus.

LBAS priekšsēdētāja vietniece Līvija Marcinkēviča: „Jaunieši ir visneaizsargātākā darbinieku grupa darba tirgū. Jauno darbinieku izglītošanā LBAS ir ilga pieredze, un pozitīvi ir tas, ka mainās jauniešu attieksme un ka viņiem ir būtiski zināt darba aizsardzības jautājumus. To pierādīja arī LBAS organizētais konkurss PROFS profesionālo skolu audzēkņiem. Esam pārliecināti, ka šie apmācītie un informētie jaunieši, uzsākot darba gaitas, nepakļaus sevi riskam un prasīs atbilstošu rīcību gan no kolēģiem, gan darba devējiem. Tādēļ jauniešu izglītošana par darba aizsardzību nekad nedrīkst apstāties.”

MASOC valdes loceklis Andis Lejiņš: „Metālapstrāde ir viena no nozarēm, kurā ir ļoti augsti riska faktori, tāpēc ir ļoti būtiski runāt ar jauniešiem, kuri drīz uzsāks darba gaitas. Turklāt ir svarīgi turpināt jau aizsāktās tradīcijas - topošo darbinieku informēšanu par darba aizsardzības jautājumiem, ko kopā ar LBAS esam veikuši jau vairākus gadus. Šajā laikā ir būts ļoti daudzās skolās un sakārtoti daudzi jautājumi.”

Projekts profesionālajās izglītības iestādēs “Esi Drošs – Esi Foršs!” risināsies divās daļās - aprīlī un maijā, par godu Starptautiskajai darba aizsardzības dienai, tiks atklātas darba drošību popularizējošas plakātu galerijas 10 profesionālajās izglītības iestādēs. Savukārt septembrī notiks semināru cikls, demonstrējot modernu darba drošības aizsarglīdzekļu pielietošanu.

SIA GRIF valdes loceklis Aleksandrs Grigorjevs: ”Bieži vien negadījumu iemesls ir individuālo aizsardzības līdzekļu (IAL) nelietošana. Tāpēc galvenais projekta mērķis ir popularizēt darba drošības kultūru jauniešu vidū, akcentējot modernu un mūsdienīgu darba apģērbu, apavu un aizsardzības līdzekļu pielietošanu darbā. IAL ražotāji liek akcentu uz ērtumu un modernu dizainu, tajā pašā laikā vēl vairāk paaugstinot aizsardzības funkcijas. Šis attīstības ceļs maina darbinieka tēlu – tas kļūst arvien “stilīgāks”. Mūsu uzdevums ir lauzt stereotipus, informēt un parādīt, ka ar obligāti lietojamiem IAL jaunietis var ne tikai būt drošs, bet arī foršs.”

Projektā piedalīsies Jelgavas, Ogres, Priekuļu tehnikumi, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža, Cēsu Profesionālā vidusskola, Rīgas Valsts tehnikums, Rīgas 3. arodvidusskola, Rīgas Tehniskā koledža, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, kā arī Aizkraukles Profesionālā vidusskola.

Projektam piesaistīti pasaules tirgus līderi katrs savā darba aizsarglīdzekļu jomā – „Ansell” (cimdi), „SIOEN” un „Microgard” (speciālie aizsargtērpi), „Diadora” ( moderni itāļu aizsargapavi), „JSP” (galvas aizsardzības līdzekļi), „Moldex” (elpošanas un dzirdes aizsardzības līdzekļi) un starptautiskais plaša profila amerikāņu zīmols „Honeywell”.

Projekta norisei varēs sekot līdzi LBAS, MASOC un GRIF mājas lapās.

Vairāk par projektu lasīt.

Vairāk par projektu skatīt video.