Strādā vesels

EU-OSHA pasniegusi labas prakses balvas par risinājumiem ilgtspējīgam darba mūžam

2017. gada 26. aprīlī

Gatavojoties Pasaules darba aizsardzības dienai 28. aprīlī, Valetā, Maltā, notiek kampaņas “Drošas un veselībai nekaitīgas darbavietas” Labas prakses balvas pasniegšanas ceremonija. Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras (EU-OSHA) organizētajā konkursā apbalvotās paraugprases uzskatāmi parāda Eiropas organizāciju veiksmīgos pasākumus, lai visu vecumu darbiniekiem padarītu darbavietas drošākas un veselībai nekaitīgākas, kā arī produktīvākas.

Attēli no ceremoninjas pieejami šeit.

Maltas prezidentūra ES Padomē  2017. gada 26. aprīlī organizē kampaņas “Drošas un veselībai nekaitīgas darbavietas” Labas prakses balvas pasniegšanas ceremoniju kā daļu no trīspusējās konferences par darba aizsardzību “Mazaizsargātu grupu aizsardzība”. Mērķis konkursam, kas ir 2016.–2017. gada kampaņas “Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā”  galvenais elements, ir izcelt to organizāciju inovatīvās paraugprakses, kuras veic pasākumus ilgtspējīga darba mūža veicināšanai.

Maltas ministre sociālā dialoga, patērētāju aizsardzības un pilsonisko brīvību jautājumos goda doktore Helena Dalli pirms konferences sacīja: “Maltas prezidentūras galvenā prioritāte ir pilsoņu vajadzību izvirzīšana centrā visam, ko mēs darām. Eiropā daudzi darbinieki, kuri ir vecāki par 50 gadiem, uzskata, ka viņu darbs negatīvi ietekmē viņu veselību. Mēs ceram, ka balva rosinās uzņēmumus visā Eiropas Savienībā un Maltā veikt pasākumus, lai darbavietas padarītu drošākas, nekaitīgākas veselībai un patīkamākas saviem darbiniekiem”.

Komentējot to, kāda nozīme ir drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem visa darba mūža garumā, Dr. Christa SedlatschekEU-OSHA direktore, sacīja: “Eiropas darbaspēks noveco, un daudzas valstis palielina pensionēšanās vecumu. Īstenojot novecošanās pārvaldības labas prakses, darba devēji var aizsargāt savu darbinieku veselību un nodrošināt savu uzņēmumu nākotni. Šajā konkursā mēs iesaistām attiecīgās ieinteresētās personas, sniedzam veiksmīgu pasākumu piemērus un veidojam profilakses kultūru Eiropā.”

Konkursa pieteikumi ir iesniegti no visas Eiropas, no dažādām nozarēm un dažāda lieluma organizācijām. Apbalvotās un atzinīgi novērtētās paraugprakses bija neapšaubāmi veiksmīgas, ilgtspējīgas un pārnesamas uz citām darbavietām.

Uzvarējušo organizāciju skaitā ir Austrijas apgaismojuma iekārtu ražotājs, kas izveidoja jaunu nodaļu, lai nodrošinātu, ka darbinieki vēlas un spēj ilgāk palikt darbaspēka rindās; Vācijas riepu ražotājs, kas izveidoja uzņēmuma datubāzi ar amatiem un darbinieku prasībām, lai uzlabotu darbinieku ar īpašām vajadzībām pārvietošanu un reintegrāciju; ģimenei piederošs Somijas būvuzņēmums, kas veic pasākumus, lai līdz 2020. gadam pilnībā izskaustu nopietnus nelaimes gadījumus darbā; automobiļu ražotājs Spānijā, kas ieviesa pasākumus, lai pielāgotu darbu cilvēkiem un novērtētu riskus katrai atsevišķai personai.

Saites

Lasiet vairāk par katru apbalvoto un atzinīgi novērtēto paraugpraksi informatīvajā Labas prakses balvas bukletā

Uzziniet vairāk par Labas prakses balvu

Lasiet par Maltas prezidentūras ES Padomē programmu

Apmeklējiet kampaņas “Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā” tīmekļa vietni 


Piezīmes redaktoram

1. 2016.–2017.gada kampaņas “Drošas un veselībai nekaitīgas darbavietas” Labas prakses balvas konkursam tika saņemti 42 pieteikumi no dažādu lielumu organizācijām un daudzām nozarēm. Kopumā tika saņemti 37 nacionālie pieteikumi (no 23 valstīm) un pieci pieteikumi no kampaņas oficiālajiem partneriem. Tika apbalvoti astoņi nacionālie dalībnieki un viens kampaņas oficiālais partneris, kā arī tika atzinīgi novērtēti astoņi nacionālie dalībnieki un viens kampaņas oficiālais partneris. Turpmāk ir norādīta katra paraugprakse un sniegts īss apbalvoto paraugprakšu apraksts.

Apbalvotās paraugprakses

  • VitaS, Beļģija: līdzdalības pasākumi, lai samazinātu fiziskos un psihosociālos riskus sociālās aprūpes nozarē
  • Continental AG, Vācija: liela automobiļu ražošanas uzņēmuma ergonomiskā un demogrāfiskā programma
  • Heidelberger Druckmaschinen AG, Vācija: veselības, zinātības un elastīguma veicināšana ar līdzdalības pasākuma palīdzību
  • PSA Group, Spānija: darbu pielāgošana darbiniekiem automobiļu ražošanā, lai uzlabotu nodarbinātības iespējas visiem
  • MAVIR ZRt, Ungārija: gados vecāku darbinieku darba spēju uzlabošana enerģētikas nozarē
  • Zumtobel Group AG, Austrija: darba spēju saglabāšana un uzlabošana un darbinieku saglabāšana ražošanā
  • Rudnik, Serbija: vadība un ogļrači darbojas kopā, lai samazinātu priekšlaicīgu pensionēšanos
  • Lujatalo Oy, Somija: palīdzība, lai būvstrādniekiem nodrošinātu pensijas gadu sasniegšanu, saglabājot labu veselību
  • SAP SE, oficiālais kampaņas partneris: “Rūpējies par savu veselību” (“Run Your Health”) — rosina visu vecumu darbiniekus veikt pasākumus savas veselības uzlabošanai.

Atzinīgi novērtētās paraugprakses

  • Iekšlietu ministrijas palīgdienests, Čehijas Republika
  • Vidusjitlandes reģions (Dānijas centrālais reģions), Dānija
  • Tarkett S.p.A., Itālija
  • Vassiliko Cement Works PLC, Kipra
  • Loders Croklaan, Nīderlande
  • Murska Sobota policijas pārvalde, Slovēnija
  • Duslo, a.s., Slovākija
  • Somijas Tehnoloģiju rūpniecības nozaru federācija, Somija
  • Toyota Material Handling, kampaņas oficiālais partneris.

2. “Drošs un veselīgs darbs jebkurā vecumā” ir Eiropas mēroga kampaņa, kurā var piedalīties cilvēki un organizācijas vietējā, valsts un Eiropas līmenī. Vairāk nekā 30 Eiropas valstīs kampaņu vada EU-OSHA valstu kontaktpunkti un atbalsta tādi partneri kā plašsaziņas līdzekļi un kampaņas oficiālie partneri — Eiropas un starptautiskās organizācijas.

2016. un 2017. gadā EU-OSHA veic kampaņu, lai palielinātu izpratni par nepieciešamību nodrošināt drošu un ilgtspējīgu darbu jau no darbinieku darba mūža sākuma. Kampaņa palielina izpratni par labu praksi darba drošības pārvaldībā attiecībā uz novecojošiem darbiniekiem un darba pielāgošanu cilvēku vajadzībām, lai nodrošinātu viņu ilgstošu līdzdalību darba tirgū. 2016.–2017. gada kampaņai “Drošas un veselībai nekaitīgas darbavietas” ir šādi mērķi:

  • sekmēt ilgtspējīgu darbu un darbinieku veselīgu novecošanos jau no darba mūža sākuma;
  • novērst veselības problēmas darba mūža garumā;
  • nodrošināt darba devējiem un strādājošajiem padomus darba drošības un veselības aizsardzības pārvaldībai, ņemot vērā darbaspēka novecošanas aspektu;
  • veicināt informācijas un labas prakses apmaiņu.

3. Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra (EU-OSHApalīdz veidot Eiropas darba vidi drošāku, veselīgāku un produktīvāku. Aģentūra veic pētījumus, izstrādā un izplata uzticamu, līdzsvarotu un objektīvu informāciju par darba drošību un veselības aizsardzību, kā arī organizē informatīvas Eiropas līmeņa kampaņas. Šajā aģentūrā, ko Eiropas Savienība izveidoja 1994. gadā un kas atrodas Spānijas pilsētā Bilbao, apvienojušies Eiropas Komisijas, dalībvalstu valdību, darba devēju un darbinieku organizāciju pārstāvji, kā arī vadošie eksperti no visām ES dalībvalstīm un trešām valstīm.

Tagad varat mūs atrast sociālajos tīklos FacebookTwitterLinkedInYouTubevai abonēt mūsu ikmēneša informatīvo biļetenu OSHmail. Jūs varat reģistrēties arī regulārai ziņu un informācijas saņemšanai no EU-OSHA, izmantojot RSS barotnes.

http://osha.europa.eu

Preses uzziņas: Ieslēdz javascriptu, lai apskatītu adresi.

Birgit Müller | Starptautiskā prese | 34 944 358 359

Marta Urrutia | Spānijas prese | 34 944 358 357

Brenda O’Brien | Sadarbības birojs Briselē | 32 2 401 68 59