Strādā vesels

Eiropas Komisija izsludina aptauju saistībā ar endokrīnajiem disruptoriem

2020. gada 24. februārī

Eiropas Komisija vienmēr ir pievērsusi lielu uzmanību tam, lai tās izdotie tiesību akti  aizsargā cilvēku veselību un apkārtējo vidi. Šoreiz uzmanība ir pievērsta ķīmisko vielu reglamentēšanai.

Endokrīnie disruptori (ED) ir ķīmiskas vielas, kas izmaina hormonu (endokrīnās sistēmas) darbību un tādējādi negatīvi ietekmē cilvēku un dzīvnieku veselību. Tiem var būt gan sintētiska, gan dabiska izcelsme. Eksponētība endokrīnajiem disruptoriem var rasties dažādi, un tās avots, piemēram, var būt pārtikas produktos esošās pesticīdu atliekas vai citu veidu produkti, kuri tiek izmantoti mūsu ikdienā vai ir daļa no tās.

Šobrīd Eiropas Komisija veic aptauju, lai noskaidrotu, cik saskaņotas ir dažādās regulatīvās pieejas attiecībā uz endokrīno disruptoru novērtēšanu un pārvaldību, novērtēt, vai ES pasākumo sasniedz savu mērķi aizsargāt cilvēku veselību un apkārtējo vidi, kā arī apzināties, vai un kā veidā ieviest labojumus.

LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīkls aicina ar ķīmijas produktiem (ražošana, tirdzniecība) saistītos MVU, kā arī citus interesentus aktīvi iesaistīties un dot savu ieguldījumu šajā aptaujā.

Anketa sastāv no 19 jautājumiem, no kuriem visi nav obligāti aizpildāmi.

Anketa pieejama šeit!

Gaidīsim jūsu anketas līdz 2020.gada 4.martam
Jautājumu gadījumā, droši zvaniet LIAA Eiropas Biznesa atbalsta tīklam – tālr.: 67039430