Strādā vesels

Cīnoties pret alkohola lietošanu, rīkos seminārus uzņēmumiem par veselīgu stresa vadību

2019. gada 12. septembrī

Veselības ministrija (VM) kampaņas "Spēks pateikt nē!" laikā rīkos bezmaksas seminārus uzņēmumiem, lai mudinātu sabiedrību izvēlēties veselīgākus stresa vadības veidus, un rosinās nelietot alkoholu, lai mazinātu stresu, aģentūrai LETA pastāstīja kampaņas sabiedrisko attiecību speciāliste Klinta Mežapuķe.

Pēc speciālistu domām, atkarību veidošanās ir cieši saistīta ar emocionālo veselību un pārmērīgu stresu, tādēļ VM kampaņas gaitā organizēs īpašus pasākumus uzņēmumiem, kas palīdzēs izprast emociju nozīmi un ietekmi uz veselību, kā arī sniegs praktiskus ieteikumus stresa vadībā un veselīgas darba vides veidošanā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākais pētījums liecina, ka katrs piektais Latvijas iedzīvotājs pēdējās nedēļas laikā lietojis kādu stipro alkoholisko dzērienu vai vīnu, savukārt katrs trešais - alu. Speciālisti norāda, ka alkohols bieži tiek lietots, lai mazinātu stresu un nedomātu par problēmām.

Mežapuķe skaidroja, ka SPKC pētījums liecina, ka valstī saglabājas augsts alkohola patēriņš - viens iedzīvotājs vecumā no 15 gadiem gadā patērē vidēji 12,6 litrus absolūtā alkohola, kas atbilst gandrīz 170 pudelēm vīna vai 656 puslitra pudelēm gaišā alus. "Pārmērīga un bieža alkohola lietošana ir viena no alkohola atkarības pazīmēm, un saslimstība ar to arvien ir būtiska problēma Latvijas sabiedrībā," uzsvēra Mežapuķe.

Uzņēmumu pārstāvji aicināti pieteikties stundu garam bezmaksas semināram "Veiksmīga stresa vadība un veselīga emociju regulācija" savā uzņēmumā. Pieteikšanās un papildu informācija pieejama, sazinoties ar Mežapuķi pa tālruni 26 278 178 vai sūtot e-pastu uz "Ieslēdz javascriptu, lai apskatītu adresi. ".

Viņa stāstīja, ka tuvāko mēnešu laikā VM rīkos arī citas aktivitātes kā pilsētvidē, tā digitālajā vidē, aicinot sabiedrību izvērtēt savus alkohola lietošanas paradumus un samazināt alkohola lietošanas biežumu un daudzumu. Papildus VM veidos sadarbību ar veselības nozares speciālistiem, dažādām organizācijām un biedrībām, kā arī sabiedrībā zināmām personībām.