Strādā vesels

Akcijā "Ar velo uz darbu" fiksēti vairāk nekā 400 riteņbraucēji

2015. gada 17. septembrī

Akcijā Ar velo uz darbu pozitīvā noskaņā tika atklāta Eiropas Mobilitātes nedēļa. Par spīti lietavām un nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, kopumā Skolas ielas veloceļa posmā pie Ģertrūdes ielas rīta agrumā no plkst. 7.30 līdz 9.00 savās ikdienas gaitās devās vairāk nekā 400 velobraucēji.
Kā pārliecinājāmies, divriteni kā ikdienas pārvietošanās līdzekli izmanto ne tikai biroja darbinieki, bet arī vecāki, kuri savas atvases nogādā uz bērnudārziem un studenti, tai skaitā ārvalstu, piemēram, no Francijas, Anglijas un Vācijas.

«Esam pārliecināti, ka Rīgas uzstādītais mērķis attīstīt veloinfrastruktūru galvaspilsētā ir pareizais virziens. Redzam, ka ikdienas velobraucēju skaits arvien pieaug, tāpēc lēnām, bet pamatīgi tiek izbūvēti veloceļi, velojoslas,» pauž Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs. «Šobrīd Skolas ielas veloceļš ir viens no noslogotākajiem, tagad uzsākti Krišjāņa Barona ielas seguma atjaunošanas darbi, kur būs paredzēta vieta arī velobraucējiem rekomendējošajā velojoslā. Paredzam, ka arī šī iela būs velobraucēju pieprasīta un būs novērojami velosastrēgumi.»

Eiropas Mobilitātes nedēļa Rīgā tiek rīkota jau 13. gadu. To rīko Rīgas Domes Satiksmes departaments sadarbībā ar sabiedriskajām un nevalstiskajām organizācijām. Galvenā uzmanība šajā nedēļā tiek pievērsta velobraucējiem un kājāmgājējiem paredzētajai infrastruktūrai, satiksmes intensitātes mazināšanai, transporta piekļuves uzlabošanai un aktīvākai informēšanai par ilgtspējīgiem pārvietošanās paradumiem.

Ar velo uz darbu dienas organizatori aicina iedzīvotājus izvērtēt savus pārvietošanās paradumus un Mobilitātes nedēļas ietvaros izmēģināt dažādus pārvietošanās veidus, tai skaitā arī velosipēdu. Divriteņi ir mūsdienīgu pilsētu neatņemama sastāvdaļa, tie ir ātri, ērti un lēti — nav jāstāv sastrēgumos, nav jāmaksā par degvielu un stāvvietām, tie aizņem mazāk vietas, mazāk trokšņo un mazāk piesārņo, un arī braucēji atpazīstami pat tad, kad nokāpuši no velo — viņi ir mundrāki, veselīgāki un dzīvespriecīgāki. Pārliecināties, cik ērti un ātri Rīgā ir pārvietoties divriteni, varēs pat tie, kam nav divriteņu, jo SIXT Velo noma piedāvā Mobilitātes nedēļas laikā no 16. līdz 22. septembrim izmantot viņu velosipēdus bez maksas.

Ar velo uz darbu dienas aktivitātes tiek organizētas sadarbojoties Latvijas Riteņbraucēju apvienībai, Rīgas Domes Satiksmes departamentam un Eiropas Komisijas iniciatīvai Pārvietojies gudri. Eiropas Komisijas iniciatīvas Pārvietojies gudri (DO THE RIGHT MIX) jeb Gudro pilsētnieku mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot transporta veidus, vienlaikus risinot vairākas Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas — samazināt satiksmes sastrēgumus pilsētās, mazināt atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjoms un uzlabot eiropiešu veselības stāvokli. Vairāk informācijas: www.facebook.com/gudraispilsetnieks.