Strādā vesels

Kā izveidot savu darba aizsardzības testu "Lineāls"?

Linda Matisāne

Linda Matisāne

Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras kontaktpunkta vadītāja

2016. gada 20. septembrī

Kas ir „Lineāls?”

Zināšanu pārbaudes testu „Lineāls” darba aizsardzībā ir izstrādājusi Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūtu. Tests „Lineāls” palīdz pārbaudīt zināšanas gan par dažādiem darba vides riska faktoriem, gan darba aizsardzības jautājumiem dažādās nozarēs. Testu sauc par „Lineālu”, jo, pabeidzot to, varēsi uzzināt savu rezultātu salīdzinājumā ar citiem testa lietotājiem (t.i., varēsi “izmērīt” savas zināšanas salīdzinājumā ar citiem). Šobrīd tests ir pieejams par 12 dažādām tēmām – darbu augstumā, putekļiem, metālapstrādi, mazumtirdzniecību u.c. Katrā testā ir aptuveni 15 – 20 jautājumi. Lielākajai daļai jautājumu ir pievienota iespēja "Pateikt priekšā". Tās ir saites uz informatīvi skaidrojošajiem materiāliem, normatīvajiem aktiem u.c. Ja pie jautājuma ir pievienots sarkans punkts - jautājums ir grūts, bet, ja pie jautājuma ir pievienots zaļš punkts - jautājums ir viegls. Tests ir pieejams ikvienam interesentam mājaslapā www.stradavesels.lv sadaļā „Lineāls”.

Kāpēc tas varētu būt noderīgs Tavam uzņēmumam?

Ja Tavs uzņēmums ir sociāli aktīvs un atvērts komunikācijai, kā arī vēlas paaugstināt nodarbināto zināšanas par specifiskiem darba aizsardzības jautājumiem, tad tests „Lineāls” būs lielisks palīgs! Tava uzņēmuma izstrādātajam „Lineālam” pievienosim arī Tava uzņēmuma nosaukumu un logo, kas veicinās uzņēmuma atpazīstamību.

„Lineāls” ir atraktīvs veids, kā uzrunāt ikvienu, kam rūp droša un sakārtota darba vide!

Kas nepieciešams, lai pieteiktu savu uzņēmumu?

Sadarbojoties ar darba aizsardzības speciālistu vai citiem kolēģiem, sagatavo vismaz 15 jautājumus, kas ir saistīti ar darba aizsardzību vai drošiem darba paņēmieniem nozarē, kurā strādā Tavs uzņēmums. Jautājumiem drīkst būt viens vai vairāki atbilžu varianti. Vienlaikus saglabā arī saiti uz mājaslapu vai citiem resursiem, kuros var iegūt atbildes uz sagatavotajiem jautājumiem. Saglabāt minētās saites ir būtiski arī tāpēc, ka otrs „Lineāla” mērķis ir vienkāršā veidā parādīt, kur viegli atrast papildu informāciju par dažādiem darba vides jautājumiem.

Piesaki savu uzņēmumu, zvanot pa tālr. 26482297 vai rakstot uz e-pastu:Ieslēdz javascriptu, lai apskatītu adresi. . Ja testa sagatavošanas laikā Tev radušies kādi jautājumi, droši sazinies ar mums.

Pirms jautājumu sagatavošanas iesakām aizpildīt kādu no testiem, lai veiksmīgāk izprastu, kā tas darbojas!